LFT_01

PROJEKT WNĘTRZ, WARSZAWA

Ursus – niegdyś dzielnica Warszawy o typowo industrialnym charakterze, kojarzona z licznymi zakładami produkcyjnymi. Dziś jest to miejsce w trakcie przemiany, która postępuje w ekspresowym tępie. Dzielnica staje się przyjazną i zaplanowaną urbanistycznie przestrzenią miejską ze zdecydowaną przewagą zabudowy mieszkaniowej.

Wnętrze mieszkania zostało zaprojektowane w stylu loftowym. Industrialnego charakteru nadały wnętrzu takie materiały jak płytki z cegły rozbiórkowej oraz tynki imitujące beton. Akcenty stanowią dodatki w czarnych kolorach, a cała aranżacja została ocieplona poprzez zastosowanie drewna w wykończeniu mebli, blatu kuchennego i okładzin ściennych.

W realizacji inwestycji wykorzystano oświetlenie belgijskiej marki Wever & Ducre. Szklane, dymione klosze  skomponowane z trzech rozmiarów lamp wiszących serii Wetro nadaje części salonowej troche ‘błysku’, natomiast lampy z serii Roomor zawieszone nad blatem kuchennym utrzymują swoją formą i matowym wykończeniem charakter wnętrza.

Nieocenione stały się jednak lampy Roomor na sztywnym połączeniu zwieszane nad szafkami nocnymi w pomieszczeniu sypialni. Ich forma idealnie wpisała się koncepcję zabudowy meblowej jaka została przedstawiona przez klientów w wytycznych do realizacji projektu.